pátek 10. července 2015

Nejočekávanější knižní tituly: Červenec

Ahoj!
Po dlouhé době je tu další článek ze série Nejočekávanější knižní tituly. A dneska Vám tu představím (už tradičních) 8 knih, které vycházejí v červenci!

Anotace: Může vydržet láska z města, které nikdy nespí? Isla je beznadějná romantička. Během prvního roku studia na americké škole v Paříži se zakoukala do introvertního kreslíře Joshe. Poté, co se v létě potkají na Manhattanu, to vypadá, že románek by mohl být skutečnější, než si Isla kdy vysnila. Ale když se vrátí do školy ve Francii, Josh a Isla mají najednou spoustu problémů, se kterými se musí poprat každý mladý pár. Na pořadu dne jsou rodinná dramata, nejistota, co bude po maturitě dál, a velmi reálná skutečnost, že je volba vysoké školy rozdělí.

A jako první tu mám knihu Isla a šťastné konce. Třetí a také poslední díl ze série Polibek pro Annu. Tato volná (nenavazující) série má velké úspěchy, Polibek pro Annu má na Databázi knih hodnocení dokonce 91 %, druhý díl má 85 %. Já osobně jsem ani jeden díl ještě nečetla, ale věřím, že pro ty co ano, je toto skvělá zpráva. Isla a šťastné konce vychází 30. července u nakladatelství CooBoo!

Anotace: Harry August, hrdina knihy, má podivuhodnou schopnost: jakmile zemře, vrací se do chvíle svého zrození a prožívá svůj život znovu od začátku, ale se všemi vzpomínkami na to, co už prožil. Autorka s tímto motivem dovedně pracuje – vypráví o tom, jak Harryho zaskočí první znovuzrození, jak této zvláštnosti uvyká a učí se jí využívat, jak se seznamuje s dalšími lidmi obtíženými podobným darem. Někteří jsou starší než on a žili už před jeho narozením; jiní se naopak narodí až za Harryho života a přežijí ho. Vytvářejí tak řetězec, po kterém lze posílat zprávy napříč dějinami – a právě Harrymu se přihodí, že ho těsně před jednou z jeho smrtí navštíví dívenka a prosí ho, aby při dalším zrození předal zprávu do minulosti: blíží se konec světa a jen lidé jako Harry tomu můžou zabránit – pokud jim ovšem na světě záleží...

Prvních patnáct životů Harryho Augusta. Tato kniha mě nejdříve hrozně odpuzovala svou obálkou, protože se mi fakt nelíbí, ale pak jsem si řekla, že si aspoň přečtu anotaci, abych knihu neodsoudila jenom podle obálky. A musím říct, že anotace mě opravdu zaujala! Připadala jsem si trapně že jsem ji takhle odsoudila, protože ten nápad je fakt skvělý... No, však si anotaci přečtěte sami :) Kniha vyjde 10.7. u nakladatelství Argo!

Anotace: Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.

Další je kniha, kterou zaručeně všichni znáte a mnozí z Vás už jí dokonce i četli. Papírová města vyšla začátkem července a tentokrát ve filmové obálce, kterou si vzalo "pod křídla" nakladatelství Yoli!

Anotace: Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce.

Vražedná léčba, to je závěreční díl trilogie Labyrint. První díl ze série, Labyrint: útěk se také dočkal filmového zpracování a letos na podzim jde do kin druhý díl s názvem Spáleniště: Zkouška. Tuto sérii si také oblíbilo obrovské množství lidí. Já jsem tedy četla pouze první díl a moc se mi líbil, ale bohužel jsem se ještě nedostala na další díl. Vražedná léčba už vyšla opět u nakladatelství Yoli.

Anotace: Podivná, zbytečná, nesmyslná. Tak se jeví smrt pětadvacetileté Alice všem, kdo si ji pamatují jako veselou a vitální dívku s chutí do života. Byla to nešťastná náhoda, sebevražda, nebo jí někdo pomohl? Všichni, kdo ji měli rádi, truchlí nad její ztrátou a leckdo si klade otázku – jaká vlastně byla Alice ve skutečnosti? Její bývalý profesor Jeremy Cooke je touto myšlenkou tak zaujat, že se rozhodne znovu poskládat Alicin život z toho, co po ní zůstalo – spolu s ním se postupně probíráme deníkovými záznamy, dopisy i internetovými texty, jejichž prostřednictvím autor rafinovaně odhaluje kousek po kousku znepokojivé skutečnosti. Pravda, která vyplouvá na povrch, nemusí být každému příjemná. Odhaluje bolestná zákoutí duše, tajemství, se kterými se nikomu nesvěřujeme, skutečnosti, na které bychom nejraději zapomněli.

"Psychologický thriller Co po ní zůstalo je prvotinou T. R. Richmonda, oceňovaného britského novináře. Práva na překlad byla prodána do dvanácti zemí". Kniha mě zaujala jak svou obálkou tak hlavně i námětem. Kniha Co po ní zůstalo vyjde 15. července u nakladatelství Jota!


Anotace: Axi Mooreová je ve všech ohledech hodná holka. Její kamarád Robinson jí také proto říká zkráceně HH. Axi pilně studuje, nedělá žádné pubertální průšvihy a hodně čte. Vlastně jen čte a chce se stát spisovatelkou. Ale jednoho dne se rozhodne, že nějaké to pravidlo přece jen poruší. A nevybere si nějaké malé, ale rovnou to největší – útěk z domova. Naplánuje si, že uteče ze svého do puntíku naplánovaného světa. A tím překvapí nejen sebe, ale také Robinsona, kterého vezme s sebou.

První láska. Kniha, která je přímo ideální pro tyhle horké letní dny (dobře, dnešek není zrovna ideální příklad, ale víte co tím myslím :D ). Kniha má strašně krásnou obálku - co také čekat od CooBoo... První láska tedy 16. července!

AnotaceBellamy bylo pouhých dvanáct let, když její starší sestra přišla násilně o život. Když po osmnáct letech napsala podle skutečných okolností Susaniny vraždy knihu, novináři odhalili její totožnost a Bellamy se stala terčem neznámého útočníka. Ve snaze tohoto útočníka identifikovat se mladá žena musí postavit duchům minulosti a vypořádat se nejen se složitým pletivem rodinných vztahů. Přesto se nehodlá zastavit, dokud se jí nepodaří Susanina vraha odhalit.

Nová kniha spisovatelky Sandry Brown(ové), Nízký tlak. K této knize mě nejvíce přitáhla obálka a po přečtení anotace také obsah samotný. Kniha se řadí i do edice Světových bestsellerů, takže věřím, že by mohla být opravdu skvělá! Nízký tlak vyšla 1. července u nakladatelství Ikar.

Anotace: Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

A teď to nejlepší na konec! Všem klukům, které jsem milovala, na tuto knihu se těším už sakra dlouho. Ve světě posbírala skvělé ohlasy a já už se těším, až si to také přečtu. Sice vůbec netuším, kdy se k tomu dostanu, protože teď upřednostňuji jiné knihy, ale někdy určitě! Kniha s dlouhým a složitým názvem ( :D ) vychází 27.7. u nakladatelství CooBoo!!

Zazvonil zvonec, a všem novým knížkám je konec!
... Jsem úplně v pořádku ...
No dobře, užijte si zbytek dne! WeRonnie

1 komentář:

  1. První lásku, Isla a šťastné konce a Všem klukům, které jsem milovala bych si hrozně ráda přečetla. Jsem na všechny knihy hodně zvědavá a doufám, že se mi budou líbit. :)
    Reading With Lucy

    OdpovědětSmazat

Budu ráda za každý komentář, radu nebo připomínku :)