pondělí 2. května 2016

Nejočekávanější knižní tituly - Květen 2016

Ahoj všichni!
Ani se nebudu omlouvat za mojí aktivitu protože, ... no co bych vám měla říkat, škola je sice blbá výmluva, ale je to tak. :D Nicméně já (a možná i vy) jsem ráda, že jsem se konečně dokopala k nějakému článku, a že jsem ho dokonce i dopsala a zveřejnila (ano, mám jinak strašně moc rozepsaných článků). A dneska tu mám tedy opět 8 skvělých knih, které vyjdou tento měsíc! Jdeme na tó ♥

Anotace: Krimipříběh Dawsona Scotta, uznávaného novináře, který se nedávno vrátil z Afghánistánu. Dawson Scott, uznávaný reportér, se dozvídá od svého informátora z FBI, že se objevily nové informace o případu, který začal už před čtyřiceti lety. Když se noří do případu, stále víc mu záleží na mladé vdově Amelii, která je s tímto případem spjatá. Pak je zavražděna chůva jejích dvou malých synů a dochází k překvapivému obratu… Napínavý i vášnivý román je příběhem o lžích, které říkáme sami sobě, abychom přežili, a o nemožnosti skutečně uniknout své minulosti.

Reportér. Tak zní další kniha Sandry Brown, kterou určitě drtivá část z vás zná a možná od ní i něco četla. Jen tak pro zajímavost, v ČR je toto už její 64. kniha a musíte uznat, že ta obálka je nádherná. Reportér vyjde u Ikaru začátkem května!

Anotace: Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…

Jeden plus jedna vypadá jako taková milá rodinná knížka ze života, kde každý není milionář a nemůže si dovolit prestiž pro celou rodinu. Ale samozřejmě se tam objeví někdo kdo pomůže (ať už je to chlap, který zapomene balík peněz v taxíku, vždyť to nevadí, pomoc jako pomoc, ne? :D ). Navíc je to kniha od velmi známé Jojo Moyes, takže spokojenost zaručena! Jeden plus jedna vyjde 3. 5. opět u Ikaru!

AnotaceKdyž Ruby Millerové šéf oznámí, že ji posílá na delší služební cestu do New Yorku, je ohromená. Jako jedna z nejlepších a nejchytřejších mladých inženýrů v Londýně ví, že z profesionálního hlediska je pro takový úkol tou pravou. Ale rozhodí ji vědomí, že stráví měsíc blízkou a osobní spoluprácí bok po boku — a také bydlením ve stejném hotelu! — s Nialem Stellou, nejlepším specialistou firmy na městskou architekturu a Nejžhavějším Mužem Na Světě. I přes své přetrvávající pobláznění si je Ruby jistá, že Niall sotva ví, že je naživu… až do chvíle, kdy ho Rubyino flirtování během jejich nočního letu do New Yorku doslova posadí na zadek a přiměje, aby si jí všiml. Niall není ten typ, který by nechával události volně plynout a porušoval pravidla. Pokud jde o ženy, popsal by sám sebe jako beznadějný případ a čerstvý rozvod ho v tom jen utvrzuje. Ale dokonce i on pozná, že společenská a přátelská Kaliforňanka Ruby je závanem čerstvého vzduchu. Ruby vezme jeho zdrženlivost jako výzvu a jakmile se rozhodne, že sexy Britovi pomůže, aby se uvolnil, není už cesty zpět. Tisíce kilometrů od Londýna je pro milence snadné předstírat. Ale co až jejich služební cesta skončí? Přetrvá vztah, který spolu vybudovali, nebo se rozpadne?

4. díl ze série Božský bastard. 11. 5. vyjde v nakladatelství Jota Božský milenec!

AnotacePo vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá.

Další kniha z ruky náctileté české autorky Marcely Remeňkové. Toto je už 3. díl ze série Osm světů a předchozí dva si vedly poměrně dobře tak uvidíme, jak dopadne tento. Rodina vyjde 6. května u nakladatelství Beltfilm! (asi jsem jediná, kdo jméno slyší prvně, co? :D )

AnotaceŽivot se může změnit ve vteřině ... Každý zažívá zklamání a ztráty. Patří to k životu a brzy se naučíme vážit si těch několika málo vzácných okamžiků, co jsme prožili předtím, než jsme o všechno přišli. Možnost, že něco ztratím ještě před tím, než mi to patřilo, jsem si nikdy neuměl ani představit. Pohled na to, jak vám něco uniká dřív, než jste to drželi v ruce, stačí člověka zlomit. Ale taky mi to poskytlo příležitost vykoupit se, získat v jejích očích cenu pro případ, že by naše chvíle nakonec přece jen přišla… Všimla jsem si ho na semaforech. Seděl v autě ve vedlejším jízdním pruhu. Když se naše pohledy setkaly, věděli jsme, že ten naproti je ten pravý. Už nikdy nebudu jako dřív. Bylo mi jasné, že to je ON, kterého budu milovat celý život. Byl to mžik, ve zlomku vteřiny jsme se zamilovali a začal náš společný život a ve zlomku vteřiny všechno skončilo.

 "Další román Jamie McGuire, tentokrát napsaný spolu s Teresou Mummert je chytrý vtipný, dojemný a plný lásky. Skutečná lahůdka pro náruživé čtenářky!" Pro mě je to takové #musthave nebo minimálně #mustread. Kvůli Červenému vrchu. který napsala právě Jamie McGuire a mě ta knížka naprosto dostala. Sladké nic vyjde 10. května u Fortuna Libri!

AnotaceNová kniha, která byla napsána již před vydáním fenomenální „Jako zabít ptáčka“ a odehrává se dvacet let poté… Šestadvacetiletá Jean Loiuse Finchová (Čipera) se vrací z New Yorku do Maycombu v Alabamě, aby navštívila svého stárnoucího otce Atticuse. Doma zjišťuje, jak se její město i blízcí lidé pod tlakem politických i rasových motivů změnili. Najednou se jí začnou vybavovat vzpomínky na dětství, a to, čemu vždy věřila, se začíná drolit. Prožívá také vztah se svým vyvoleným, který vzhlíží k jejímu otci. Ovšem ona sama si přestává být jista, zda je to stále ten neochvějný hrdina, jenž stojí vždy na straně práva a spravedlnosti, jak se jevil v mládí…

Světoznámá Harper Lee má u nás další knihu! Po Jako zabít ptáčka přichází Postav hlídku. Já osobně vůbec nechápu, proč je ta obálka udělaná tak jak je. Že název její první knihy je na obálce stejně velký jako normální název knihy. Myslím, že to "Od autorky Jako zabít ptáčka" by mohlo být pouze dole v rohu, protože snad skoro každý kdo se zajímá o knížky si spojí dvě a dvě dohromady a dojde mu, kdo je Harper Lee. Nicméně další knihy se už od ní nedočkáme, jelikož zemřela před 3. měsíci. Postav hlídku vyjde nejspíš 26. května o Mladé fronty!

AnotaceTessa a Hardin jeden bez druhého nedokážou existovat. A zároveň nejsou schopní žít spolu. Poté co Tessa potkala po celých devíti letech svého otce, všechno se v ní svíjí a přehodnocuje své dosavadní vztahy k blízkým. Přestože Richard pije a stal se z něj bezdomovec, chce se s ním Tessa sblížit a lépe ho poznat. Ukazuje se však, že pití není jeho největší problém. Tessa se rozhodne využít příležitost a splnit si tak sen, který v sobě dlouho nosila – sen o novém životě v Seattlu. Jak má ale sdělit Hardinovi svoje rozhodnutí, když předem ví, že s ním nebude souhlasit? Zvlášť když by si ze všeho nejvíce přála, aby se přestěhoval s ní? Hardin reaguje typicky „hardinovským“ způsobem a pokouší se Tessino stěhování všemožně překazit. Ale místo aby si ji tím udržel, málem ji ztratí… Třetí kniha z úspěšné série AFTER, která se stala literárním fenoménem všech dob a dočkala se více než miliardy přečtení online.

Tajemství, třetí díl z bestsellerová série After. Vyjde u Yoli 4. 5.

AnotaceStrhující dobrodružný thriller z blízké budoucnosti, světa virtuální reality a počítačových her. Bestseller New York Times je celosvětový mezigenerační čtenářský hit. Vychází ve více než třiceti zemích, v USA prodáno přes milion výtisků. Filmovou adaptaci připravuje režisér Steven Spielberg. Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…

A jako poslední! Dneska vychází Ready player one. A jestli si říkáte, že to znáte, máte pravděpodobně pravdu. Toto je totiž snad už 4. vydání a všichni nejspíš známe takové to tmavě modré vydání, které má spousta z nás doma (včetně mě, jéj :D ), jelikož už tak přes rok je Ready player one v Levných knihách za směšnou cenu, takže bych blbá, kdybych si knihu nekoupila (i přesto, že mám knihu přes rok doma... ještě jsem se k ní nedostala. Jsem fakt hrozná). A jen tak mezi námi, to tmavé vydání je hezčí! :D A důvodem nového vydání je film. A bude to pecka, protože místo režie si vzal Steven Spielberg! Každopádně já ale četla, že premiéra bude až v roce 2018.

Tak co, koho zas zneužije svojí peněženku? :D
Přeju pěkný zbytek dne!
WeRonnie ♥

6 komentářů:

 1. Super článek! :)
  Sladké nic je pro mě nutnost! :)

  OdpovědětSmazat
 2. Jeden plus jedna už mám objednaný jako recenzní výtisk :3

  OdpovědětSmazat
 3. Nejvíc se těším na Harper Lee, Jako zabít ptáčka je moje srdcovka, takže novou knihu si hned poběžím koupit, i když není tak dobře hodnocená :-)
  Leňa (Bohémská) bohemistka

  OdpovědětSmazat
 4. Zajímavé knihy! :) Nejvíc mě zaujala Jojo Moyesová a její Jedna plus jedna :D Ale poslední díl After určitě bude také zajímavý. :)
  DENYII

  OdpovědětSmazat

Budu ráda za každý komentář, radu nebo připomínku :)