neděle 23. listopadu 2014

Recenze - Vražedná pomsta


Vražedná pomsta - mini-recenze

Ahoj,
tak jsem se konečně dopracovala k tomu, dočíst sérii Hunger games. Dlouho jsem přemýšlela, jestli napsat nebo nenapsat recenzi, protože Hunger games četl snad už každý. No a nakonec jsem se teda rozhodla že jo, že to ale bude spíš Mini-recenze.

Autor: Suzanne Collins
Počet stran: 336
Rok vydání: 2011 (originál 2009)
Nakladatel: Fragment

Anotace: Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! 
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Děj tentokrát nenapíšu, protože asi všichni víte o čem Vražedná pomsta je, takže není potřeba to tu zase vypisovat.

Obálka: Já mám doma Hunger games box takže všechny obálky jsou černé, nahoře je název a pod ním je vždy znak reprodrozda, který je opravdu moc pěkný a líbí se mi obzvláště to, že u tohoto znaku je za reprodrozdem kruh, který naznačuje "Hladové hry" a tentokrát je rozdělený na dvanáct částí, které se dějově na obálku velmi hodí. Jinak ten proužek se mi tam vůbec nelíbí, jsem jediná koho to označení Young Adult u Fragmentu štve? :D

Hlavní postavy: Takže Katniss s Peetou opět nezklamali. Znovu projevili, jak jsou chytří a že se jen tak nedají. Katniss mě ze začátku hodně štvala tou svou bezcitností (jak může nemilovat ani jednoho z nich?! nechápu :D ) ale postupem času to vymizelo. Peeta se vůbec nezměnil a je mi ho hrozně líto, taková neopětovaná láska :( ... No a Hurikán je prostě Hurikán. Úžasný jako vždy.

Můj názor: Takže mě se Vražedná pomsta moc líbila, ale asi jsem čekala něco víc (a proto nemám ráda když mi pořád někdo říká jak je kniha úžasná a že nemá jedinou chybu, pak jsem většinou zklamaná). Nic víc mě asi nenapadá co bych k tomu mohla dodat. takže už snad jen, že jsem samozřejmě viděla film a kniha se mi líbila více (jak jinak). :D

Doporučení a hodnocení: Doporučuji knihu všem, myslím že jedinou podmínkou pro to, aby se Vám kniha líbila je, že musíte mít aspoň trošku rádi Sci-fi a vyvraždovačky. Ačkoli si myslím, že Hunger Games už četl (nebo viděl film) každý. Takže, jak už jsem psala, kniha se mi moc líbila a tak knize dávám 5 hvězdiček.


Bonus: Nejkrásnější scéna/chvíle:    !!!OBSAHUJE POUZE NEVINNÉ SPOILERY!!!
Už dříve jsem psala, že někdy k recenzi připojím nějaký bonus a pro dnešek jsem si řekla, že Vám řeknu, jaká scéna z knihy se mi líbila nejvíce. 
No a já jsem si vybrala část, když mi Katniss připadala nejméně falešná a bezcitná a to bylo, když byla při západu slunce s Peetou, povídali si a pak se políbili. :3 :D A v tu chvíli mi vyšlo najevo, že jí Peeta není lhostejný a že ho má ráda. A na tuto scénu byl udělán i plakát, který máte hned vedle :D Perla, Tik tak.

Snad se Vám tato mini-recenze líbila a také ten bonus (ikdyž mě příjde takový chudý, tak mi klidně napište názor na něj, já totiž vůbec nevím). 
Mějte se krásně! WeRonnie

4 komentáře:

 1. Hunger Games miluju :) Máš pravdu v tom, že knížky jsou lepší než film. Pochopíš tam jak celá společnost Panemu funguje. Ve filmu to moc nevysvětlují. Z HG série mám nejraději první díl. Ve Vražedné pomstě je nejlepší aréna a ten konec ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se vším souhlasím! Ten konec je opravdu něco...

   Vymazat
 2. HG je skvělá série, mám ráda všechny díly, až na konec toho třetího, ale to se dá lehce přehlédnout, protože celkově je to opravdu úžasně napsané a mohla bych všechny díly číst pořád dokola :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. škoda že na tom nejsem stejně :\ měla jsem si to přečíst dříve no...

   Vymazat

Budu ráda za každý komentář, radu nebo připomínku :)