neděle 20. prosince 2015

Recenze - Červený vrch

Červený vrch - recenze

Autor: Jamie McGuire
Originální název: Red Hill
Počet stran: 324
Rok vydání: 2014 (originál 2013)
Nakladatel: Fortuna Libri

Anotace: Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.

Zkrácený děj: Nastala apokalypsa. Miranda a Ashley jsou sestry, které jedou na rodinnou návštěvu ke svému otci. Nathan zůstal se svojí dcerkou Zoe sám. Scarlet byla oddělena od svých dvou dcer, jediné co chce, je dostat se zpátky k nim. Všichni mají společný cíl: Dostat se na nějaké bezpečné místo, kde apokalypsa nezpustošila celé město. Tím místem se stane ranč Červený vrch.

Snad šlo z toho zkráceného děje poznat, že příběh je vyprávěný z pohledu 3 postav. Ze začátku mi to přišlo dost zmatené, ale chvíli po tom jsem si uvědomila, jak je to super. Děje všech těch postav se tam skvěle prolínají a ve výsledku to zní všechno opravdu skvěle. Dám příklad. Nathan se Zoe jsou uvězněny v kostele obklopeným zombíkama. Čekají na vhodnou chvíli, kdy se zombíci alespoň trochu rozestoupí a oni budou moci utéct. V tu chvíli přijde scéna z pohledu Mirandy, která nabourá auto, čímž zapne alarm a jelikož zombíci silně reagují na hluk, tak všichni se nasměrují od kostela k autu. Miranda se svým přítelem, svojí sestrou a jejím přítelem se utečou schovat do kostela, odkud právě vyběhl Nathan se Zoe. Nikdo netuší, že navzájem nejspíš zachránili život a už vůbec nevěděli o tom, že se přímo setkají. Na Červeném vrchu. ... Snad to zní srozumitelně. Zkrátka tohle se mi na tom opravdu hodně líbilo.

Krasavec, nemyslíte?
Potom také musím zmínit, že všechny alespoň trochu důležité postavy jsem si hodně oblíbila. I když tam všichni měli své chyby, autorka to dokázala napsat tak, že jsem si prostě oblíbila úplně všechny. Ale ze všech těch postav jsem nejraději četla scény z pohledu Nathana.

Když tak nad tím teď přemýšlím, nemůžu si vzpomenout na nějakou chvíli, kdy bych se při čtení nudila, naopak dost dobře si pamatuju chvíle, kdy jsem už pozdě večer (nebo spíš hodně brzo ráno?) s velkým přemlouváním zavírala knihu s tím, že musím jít už spát, jinak budu ráno úplně mrtvá.

Hodnocení: Červený vrch bych určitě doporučila všem! Já osobně jsem se dost bála těch zombíků tam, jelikož tohle v knihách moc nemusím, ale bylo to skvělé zpestření a dodávalo to skvělou atmosféru a akci! :D A také jsem se rozhodla, že téhle knize dám štítek "Doporučené knihy", protože tahle si to určitě zaslouží! A hodnocení? 4,8! :)

WeRonnie

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za každý komentář, radu nebo připomínku :)